май, 2018 ел
сишәмбе

Балалар юл-транспорт  травматизмын булдырмау һәм юлларда балалар һәм яшүсмерләрнең үзләрен куркынычсыз тоту кагыйдәләрен кире кайтару максатында2018 елның 14 маеннан 3  июненә кадәр “Игътибар: балалар!” исемле профилактик чара үткәрелә.

Үзенең карт бабасы турында район газетасы битләрендә Елена Русакова сөйләде:

-  Минем карт бабам Василий Павлович Корнев 1913 елда Алексеевск авылында туа. Бөек Ватан сугышында өлкән лейтенант, пулемет взводы командиры була.

Алексей Цыганов үзенең фронтовик бабасы турында сөйләде:

- Минем бабам Цыганов Алексей Васильевич 1926 елда туа, Бөек Ватан сугышы башлангач, окоплар төзүдә эшли.

Алинә Мусина үзенең карт бабасы турында сөйләде:

- Мин сезгә моннан биш ел элек бакыйлыкка күчкән карт бабам Гыймранов Галимҗан Гыйльфан улы турында сөйләргә телим.

Пәнҗешәмбе көнне, 17 май -  Балалар ышаныч телефоны көне

Эчке эшләр министрлыгының Алексеевск районы буенча бүлек начальнигы Вячеслав Яковлев район башкарма комитеты җитәкчесе Сергей Демидов алдында үз структурасының эше турында хисап бирде. Атап әйткәндә, җәмәгать урыннарында исерек килеш күренгәне өчен 16 кеше тоткарланган.

ЗАГС бүлегендә тантаналы төстә паспортлар һәм ана сертификатлары  тапшырылды. Паспортлар тапшыру тантанасын ЗАГС бүлеге начальнигы Валентина Увакина алып барды. Шундый истәлекле һәм күңелле вакыйгалар белән җыелучыларны район җитәкчесе Сергей Демидов котлады. Бәйрәм Халыкара гаилә көненә туры китерелгән иде.

15 майдан Алексеевск-Биләр маршруты буенча автобус яңадан йөри башлаячак.

Автобус  атна саен сишәмбе көннәрендә Биләрдән Алексеевск бистәсенә – иртәнге 7 дә, Алексеевскидан  Биләргә кичке 4 тә кузгалачак.

Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсе кешеләрдән тыелган азык-төлек булмаган спиртлы продукция, спиртлы азык-төлек өстәмәләре һәм тәмләткечләренең  әйләнештә булу фактлары турында эш көннәрендә (88441) 2-37-81, (843) 236-94-11 телефоннары буенча иртәнге 10 нан кичке 5 кә кадәр (төшке аш вакыты – 12 дән 1 тулырга 15 минутка кадәр, җомга көнне – 4 тулырга 15 минутка кадәр), (843) 238-98-54 телефоны буенча ял һәм бәйрәм көннәрендә иртәнге 9 дан кичке 5 кә кадәр хәбәр итүегезне сорый.