август, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Актив  фронталь  бүленеш аркасында 24 августта кич белән, 25 августта төнлә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшен, яңгырлар, көндез кайбер районнарда көчле яңгырлар,  җилнең  секундына 15-20 метрга кадәр. урыны белән секундына 25 метрга кадәр көчәюе  һәм яшен булуы көтелә.

13 августта  Мәйданда гадәти булмаган чара булды, анда республиканың иң каты тавышлы автомобильләре җыелды. Автотавыш буенча ярышлар Татарстанның барлык почмакларыннан һәм күрше өлкәләрдән биш йөзгә якын  көчле музыка яратучыларны җыйды.

Хәмитов крестьян-фермер хуҗалыгында  иртәдән кичкә кадәр дүрт бөртекле ашлык урып-җыю комбайны эшли. Без җомга көнне биредә ашлык суктыручы комбайнчылар белән очраштык һәм әлеге хуҗалыктагы уракның  барышы турында сөйләштек.

Чәршәмбе көнне, 23 августта, Алексеевск районына республика Премьер-министры урынбасары, Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министры Энгель Нәвап улы  Фәттахов килде.