«Халык контроле»нә хәбәр ит

2021 елның 18 июне, җомга

Алексеевск районы җәмәгатьчелеге «Халык контроле»нә мөрәҗәгать итеп, контрафакт хәмер белән көрәштә мөһим роль уйный ала. Халык контроле-ул гражданнар һәм иҗтимагый оешмалар эшчәнлеге, ул вазифаи затлар ягыннан да, эшмәкәрләрдән дә хокуксыз гамәлләр кылуга юнәлдерелгән. Әмма бу иҗтимагый эш кенә түгел, күп кенә татарстанлылар эшли торган эш белән дә акча эшләп була. Ә без исегезгә төшерәбез, алексеевскилыларның да мондый мөмкинлеге бар. Татарстанда Дәүләт алкоголь инспекциясенең "кайнар линия" телефоны эшли: 8(843) 278-92-79. Мондый хәбәрләр өчен «Халык контроле»дәүләт хезмәтләре порталының сайтында да аерым өстәмә бар. Мәгълүматны раслаган очракта, гариза бирүче 3 мең сум алачак, әгәр 100 һәм аннан да күбрәк литр ялган сертификат алынса һәм 2 мең сум җинаять эше кузгатылачак; 10-100 литр суррогат тартып алынса, 1 мең сум, әгәр 10 литр һәм аннан да кимрәк булса, йә тартып алынмаса, әмма хокук бозу факты расланачак.