июнь, 2018 ел

Алексеевск районында Хәтер һәм кайгы көне

Коррупциягә каршы көрәш өлкәсендә дәүләт сәясәтен гамәлгә ашыруда  район халкының катнашу практикасын үстерү, коррупция күренешләре фактларын ачыклау өчен шартлар булдыру  максатында “Хәбәрдарлык әрҗәләре” куелды.

Гражданнарның язма мөрәҗәгатьләре өчен әрҗәләр район үзәгендә берничә урынга – күп функцияле үзәкнең (Совет мәйданы, 2 нче йорт) беренче катына, “Карусель” әйберләр базарына (Павелкин урамы, 24) һәм үзәк район хастаханәсе поликлиникасына (Куйбышев урамы, 85) урнаштырылды.

11 июньдә Юеш Көрнәле авылында мини-футбол турниры булып узды.

2018 елның 13 июнендә   кичен Татарстан Республикасы   территориясендә  урыны белән  яшен һәм төньяк-көнбатыштан секундына 16 метрга, яшен вакытында 20 метрга  кадәр тизлектә җил.

8 июньдә В.И. Абрамов исемендәге туган як музеенда булып узган  әдәби кичә-очрашу  җирле шагыйрьләрне, туган якны өйрәнүчеләрне, ветеран укытучыларны, мәгариф бүлеге белгечләрен җыйды. Җыелучыларга музей директоры Ольга Кладова сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте.

Татарстанда кышкы чорга терлек азыгы әзерләү дәвам итә. 13 июньгә республикада 17,5 мең тонна сенаж һәм 0,37 мең тонна печән әзерләнде.

Алексеевск районына ТРда кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил  Сәрия Сабурская эш визиты белән килде