июнь, 2018 ел
җомга

9 июньдә иртәнге 9 дан 10 га кадәр район Советы бинасында гражданнарны кабул итү булачак

Җәй – бар яктан да кайнар чор. Утның мәкерлеге турында онытырга ярамый.

Инвалидларны эшкә урнаштыру мәсьәләсе турында район икътисады бүлеге җитәкчесе Татьяна Сергеева сөйләде

Начар метеорологик күренешләр: 2018 елның 2 июнендә көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән  секундына 17 метрга кадәр тизлектә көнбатыштан көчле җил.

Редакциягә искиткеч әйбәт кеше, якташыбыз Антонина Никоноровна Гаранина турында язылган хат килде.

Балалар бакчасы һәм “Матрешка” гаиләсенең хезмәттәшлек итүе, “Бал корты” һәм ЗАГС бүлегенең социаль партнерлыгы буенча кыска сроклы проектны гамәлгә ашыру кысаларында Алексеевск бистәсендә Халыкара балаларны яклау көнендә йөкле хатыннар һәм сабый балаларның “Бала бишекләре белән йөрү” фестивале булды, анда йөкле хатын-кызлар, балалары белән әниләр катнашты.

Бүген үзәк район хастаханәсенең балалар поликлиникасы гадәти булмаган  шау-шуга күмелгән.