ноябрь, 2017 ел
дүшәмбе

– Бүген – хатын-кызлар, әниләр көне, алар аркасында без бәхетле балалар көлүен ишетәбез. Ана йөрәгендә үз балаларына иксез-чиксез мәхәббәт яши. Ана мәхәббәте барысын да кичерә, ана һәрвакыт булыша һәм үз баласын дөрес юлга юнәлтә. Ананың кайгыртучан, нәфис куллары балаларны бәла-казалардан, кайгы-борчулардан һәм күңелсезлекләрдән саклый.

Алексеевск районында 2013  елдан 1 нче һәм 2 нче мультиплекс, ягъни 20 санлы канал тормышка ашырыла. Тапшыру Зур Полянка авылы белән янәшәдә урнашкан радиотелеүзәктән алып барыла.

2017 елның  24 ноябрендә Биләр авыл җирлеге башлыгы Александр Гайнуллин һәм Биләр авыл җирлеге сәркатибе Тамара Белоусова Бөек Ватан сугышы ветеранының тол хатыны, тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, Алексеевск районының Биләр авылы кешесе Пирожкова Нина Алексеевнаны  90 яшьлеге белән котладылар һәм аңа  РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К.Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырдылар.

ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы Татарстан Республикасы  яшь галимнәре һәм белгечләренең  төбәк яшьләре иҗтимагый хәрәкәте   һәм Татарстан Республикасы иҗади яшьләр академиясе төбәк иҗтимагый оешмасы белән берлектә 2010 елдан алып “Безнең Татарстан” республика яшьләре форумы (моннан соң – форум) үткәрелеп килә.

2017 елның 27 ноябрендә кичке 6 дан 28 ноябрендә кичке 6 га кадәр аязучан болытлы һава. Явым-төшемсез.