Алексеевск районының яшь чаң кагучылары үз талантларын күрсәттеләр

2018 елның 17 мае, пәнҗешәмбе

Алексеевск чиркәү округында яшь чаң кагучылар фестивале күптән түгел генә булып узды.

Кыңгырау чыңы-концерт кысаларында 2 июньдә булачак “Алексеевск чаң тавышлары” кыңгырау чыңы фестиваленә сайлап алу булды.

Яшьләр фестивалендә якшәмбе мәктәбе укучылары, шулай ук  Алексеевск чиркәү округының “Свет миру”  яшьләр правослау бүлеге катнашучылары катнашты.

Чиркәүнең чаң манарасыннан Көндәлек чаңнарны кагу, Архиерейск, Благовещенск, Воскресенск, Преображенск, Богородич, Пасха һәм Хач йөреше чаңнары тавышлары яңгырады. Тамашачылар шулай ук Биләр чаң тавышларын да ишеттеләр. Аны Биләрдән махсус килгән Максим Новиков бүләк итте.

Чаң кагучыларның барысы да истәлекле бүләкләр һәм дипломнар алдылар, аларны проиерей Илья Маташов һәм өлкән чаң кагучы Ксения Плеханова тапшырды.