Ватанга тугрылыклыгы өчен рәхмәт

2023 елның 6 июне, сишәмбе

Алексеевск районы башлыгы ялда булган мобилизацияләнгәннәр белән очрашты.

Сугышчылар фронттагы агымдагы хәл һәм фронт ягындагы тормыш турында сөйләделәр.

Сергей Анатольевич хәрбиләргә батырлыклары һәм Ватанга тугрылыклары өчен рәхмәт белдерде. Егетләр гаиләләренә күрсәткән ярдәме һәм терәк өчен рәхмәт белдерделәр. Ахырда һәркемгә дару тартмалары һәм азык-төлек җыелмалары тапшырылды.

Үз хезмәте турында Вячеслав Амуров сөйли. Аның бүлекчәсе Донецк Халык Республикасында хезмәт итә.  «Хәрби дежурлыкны ерак позицияләрдә алып барабыз, анда безне төнлә   БТРда алып баралар, төшерәләр, һәм окопларга кадәр тагын өч километр барабыз.пилотсыз аппаратлар күрмәсен өчен,без моны яшерен рәвештә эшлибез. Безнең бурыч-дошман позицияләрен күзәтү һәм һөҗүм булган очракта аларга каршылык күрсәтү. Турыдан-туры бәрелешләр булмады, безне нигездә дроннар һәм артиллерия борчый. Атуларга инде күнектек, өйгә кайткач, монда булган тынлыктан гадәти булмаган хәл. Анда булганда, разведкадан 9 майда нацистларның контрһөҗүмгә барачагы турында мәгълүмат бар иде, ләкин 22:00 сәгатьтә аларның бөтен фронт сызыгындагы позицияләренә барлык төр кораллардан ут ачтык. Бу күренеш бик мавыктыргыч иде: күкне кызыл яктылык балкытты, чөнки артиллериядән һәм ату коралыннан аттык. Аларны Җиңү көне белән яхшы салют белән котладык, аннан соң бернинди һөҗүм дә булмады. Бездә сугышчан караш,МХО ның барлык авырлыкларына карамастан, куелган бурычларны үтибез», - дип сөйләде Вячеслав Амуров.