Куркынычсызлык максатларында

2021 елның 5 мае, чәршәмбе

2021 елның 4 маенда атмосфера фронты Татарстан Республикасы аша узганда көчле җил күзәтелә, әмма куркыныч метеорологик күренеш критерийлары (25 м/с) күзәтү челтәре мәгълүматлары буенча, ул 2021 елның 4 маенда республикада җил тизлегенең максималь күрсәткечләренә 15 м/с тан 23 м/с ка кадәр җитә. Искәртеп үтәбез, метеорология станцияләре барлык районнарда да түгел, ә 2021 елның 4 маенда булган синоптик процесс вакытында җил тизлеге 25 м/с ка кадәр җитә (куркыныч күренеш критерийлары).

Шулай ук кайбер районнарда көчле җил аркасында төрле объектларның шактый зарарлануы, республика территориясендә электрны сүндерү очраклары булуы турында да хәбәрләр бар. Шуңа бәйле рәвештә, җилнең реаль тизлеген билгеләү өчен, җилдән зыян күргән урынны тикшерү кирәк, дип хәбәр итәбез. Тикшерү «Татарстан Республикасы дәүләт медицина иминияте идарәсе» ФДБУ белгечләре тарафыннан үткәрелә. Урынны һәм икътисад объектларын тикшерүләр уздыру өчен физик һәм/яисә юридик затларга һәлакәттән соң 48 сәгать эчендә «Татарстан Республикасы дәүләт медицина иминияте идарәсе» ФДБУнә җирлекне тикшерү үткәрүгә гариза белән мөрәҗәгать итәргә кирәк. Элемтә: 293-43-05 (факс 293-42-97), secretar@tatarmeteo.ru.