Оператив штаб утырышы турында

2020 елның 16 ноябре, дүшәмбе

Коронавирус инфекциясенә каршы көрәш буенча район оператив штабы утырышы барышында хезмәт җитәкчеләре район башлыгы Сергей Демидовка агымдагы хәл турында хәбәр иттеләр.
❗ Узган тәүлек эчендә covid-19 авыруының яңа очраклары теркәлмәде. Алты кеше үз-үзен изоляцияләүдә.
❗Шәхси эшмәкәрләр эшенә аерым игътибар бирелде. Өч коммерсантка күрсәтмәләр бирелде. Роспотребнадзор күрсәтмәләрен үтәмәү зур штраф белән яный. Вируска каршы көрәш чараларының ваемсызлыгы һәм үтәмәүгә юл куярга ярамый, чөнки сүз гражданнарның иминлеге турында бара.
✅Хөрмәтле алексеевскилылар, сезне чираттагы тапкыр бер тапкыр куллана торган битлекләрдән, кулларга антисептиклардан файдалануыгызны сорыйбыз, шулай ук социаль дистанцияне үтәргә һәм массакүләм чараларда катнашудан баш тартырга чакырабыз. Үзегезне һәм якыннарыгызны саклагыз!