Эшмәкәрләр игътибарына

2020 елның 1 июне, дүшәмбе

Алексеевск муниципаль районы башкарма комитеты хәбәр иткәнчә, Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Эшкуарлар хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкил ярдәмендә «Деловорот» (https://ttt.me/delovorot) telegram-каналы булдырылган.
Каналның эш максаты Татарстан Республикасы эшмәкәрләре белән турыдан-туры аралашуны җайга салу.
Каналга язылучылар дәүләт ярдәменең яңа чаралары турында беренчеләрдән булып белә һәм компетентлы аңлатмалар ала, алардан ничек файдаланырга, шулай ук эшкуарлар эшчәнлегенә турыдан-туры кагылган законнардагы соңгы үзгәрешләр турында мәгълүмат алалар.
Каналда даими рәвештә сораштырулар, тавыш бирү, мәгълүмат бирү уздырыла:

• дәүләт ярдәменең теге яисә бу чараларына ихтыяҗ дәрәҗәсе турында;
  • аерым муниципаль берәмлекләрдә бизнес-климатның торышы турында;
  • эшмәкәрләрне борчыган проблемалар турында;
  • эшкуарлык эшчәнлеген башкарганда хакимият органнары, җирле үзидарә органнары тарафыннан законлы хокукларны һәм мәнфәгатьләрне үтәү турында.

Алексеевск муниципаль районы башкарма комитеты сезгә әлеге коммуникация ресурсын кулланырга киңәш итә.
Өстәмә мәгълүмат алу өчен элемтәләр:
8 (84341) 2-3-94/  7 (917) 874-04-13 (сот) - Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районы башкарма комитетының икътисад бүлеге - Н.Н. Панишева.