Новости

2019 елның 10 гыйнварында Лебяжье авыл җирлеге башлыгы М. Б. Зверев, халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге директоры Н.А..Семина, район ветераннар Советы Рәисе Е. С. Макарихина, район ветераннар советы әгъзасы Глазунов.Н.И.– Лебяжье авылында яшәүче хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне Павел Александр улын 90 яшьлек юбилее белән котладылар һәм аңа РФ Президенты В. В. Путин исеменнән котлау открыткасы, бүләк, азык-төлек пакеты һәм Алексеевск муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе С. А. Демидов исеменнән котлау открыткасы тапшырды.

Павел Александрович Алексеевск районының Мурзиха авылында туган.  Сугыш вакытында " Ленин истәлегенә» колхозында төрле эштә эшли, үгезләрендә җир сөрә. Бик авыр булды, әмма барысы да җиңү өчен тырыштылар. 1946 елда Павел Александровичка " Фидакарь хезмәт өчен»медале тапшырыла. Аннары ул төзелеш эшләре штукатурасына фабрика-завод укулары узды. 1952 елда Ерак Көнчыгышта армиядә хезмәт итә. Өйгә кайткач өйләнә. Хатыны белән ике бала тәрбияләп үстерәләр. Эчке эшләр министрлыгында эшли, аннары 15 ел заводта транспорт начальнигы булып эшли, лаеклы ялга китә. Павел Александровичның 2 оныгы һәм 2 оныкчыгы бар. Хәзерге вакытта Павел Александрович ялгыз яши. Аның янына балалары һәм оныклары килә.

Соңгы яңарту: 2023 елның 25 гыйнвары, 11:13