Новости

2018 елның 27 декабрендә Подлесношенталы авыл җирлеге җитәкчесе А. А. Зиганшин, авыл клубы мөдире А. А. Данеева һәм авыл китапханәсе мөдире

Н. И.Рыдаева  катнаштылар. Күп балалы ана, Алексеевск районының Арбузов Баран авылында яшәүче тыл хезмәтчәне-Уразаева Галина Поликарповнаны 95 яшьлек юбилее белән котладылар һәм аңа РФ Президенты В. В. Путиннан котлау открыткасы, бүләк, азык-төлек пакеты һәм Алексеевск муниципаль районы башлыгы С. А. Демидов исеменнән котлау открыткасы тапшырдылар.

Уразаева Галина Поликарп кызы Украинада туган. Сугыш вакытында Донбас басуларында эшли (гаиләдә алар 5 кеше иде, Галина гына исән, гаиләдә иң олысы). Украинада егет белән Ар.Тәкә, өйләнешәләр. Сугыштан соң Арча авылына кайталар.Баран колхозда дуңгызчы, кошчы, токка төрле эшләрдә эшли. Ире белән 4 бала тәрбияләп үстерәләр. Хәзер Галина Поликарповна кызы белән бергә яши. 11внук, 16 оныкчыгы һәм 3 оныгы бар

Авыл клубында дәү әниләргә яңа ел тамашалары, уеннар уйнап бергәләшеп чәй эчү. (Валеева Земфира һәм Зиганшина Айгөл)

ТАССР төзелүгә 100 еллыкка багышланган күргәзмә, Урман асты Шонталы авыл мәдәниять йорты.

Урман асты Шонталысы авылында Яз бәйрәме Нәүрүз уздырылды. Нәүрүз фарсы теленнән тәрҗемәсе "яңа көн" не адлата. Яки яз килүне. Һәм ул яз көне көн белән төн тигезләшкәч бәйрәм ителә.

Соңгы яңарту: 2024 елның 22 феврале, 10:07