июль, 2018 ел
сишәмбе

17 июльдә иртәнге 10 нан 11 гә кадәр Алексеевск районының Лебедино авыл җирлеге бинасында  Россия эчке эшләр министрлыгының Алексеевск районы буенча бүлеге начальнигы Яковлев Вячеслав Анатольевич  гражданнарны кабул итәчәк.

14 июльдә Лаеш районының Урта Девятово авылында Чишмә бәйрәме юбилее булачак.

Урта Девятово авылы Чишмәсе изге Николай Чудотворец хөрмәтенә изгеләндерелгән.

Салым түләүдән качу мәсьәләсе – иң әһәмиятле мәсьәлә. Күпләр счетлар буенча ел саен салым түләүне кирәк дип санамыйлар. Өстәлә баручы бурычлар, үсә баручы пенялар шуннан килеп чыга.

Узган атнада Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында видеоконференцэлемтә  буенча республика премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм  Нигъмәтуллин
рәислегендә Татарстанның 17 яр буе муниципаль районнары катнашында Татарстан Республикасында су биологик ресурсларын саклау мәсьәләләре буенча  республика советының чираттагы утырышы булды.

23 июльдән 26 июльгә кадәр иртәнге 10 нчы 15 минуттан алып кичке 5 кә кадәр Зур Полянка (Биләр) торак пунктындагы радиотелеүзәкнең антенна мачтасында планлы ремонт-профилактика эшләре үткәрелү сәбәпле җиһазлары радиотелеүзәктә урнаштырылган барлык телерадиокомпанияләрнең программаларын тапшыру туктатылачак.

12 июльдә, пәнҗешәмбе көнне, Чуаш Майнасы авылында  “Уяв” милли бәйрәме булачак.

10 июльгә 28 мең тоннадан артык сенаж һәм 6,5 тоннадан артык печән әзерләнде. Печән әзерләүдә «Родина» колхозы алда бара, биредә ул 1440 тонна хәстәрләнгән инде.

Ахтыр Мәрьям Ана иконасы бәйрәме Мәскәү шәһәреннән килгән җырчы Анна Сизова концерты белән тәмамлана. Традиция буенча Ахтыр Мәрьям Ана иконасын булдыруның 202 еллыгына багышланган чара ике этапта узачак.

Алексеевск ЗАГСында Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне кысаларында  күп балалы Чурашовлар, Морюховлар гаиләләрен хөрмәтләделәр һәм күптән түгел балалары туган гаиләләргә ана сертификатлары тапшырдылар.

6 июльдә “Алексеевск муниципаль районында халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге” дәүләт бюджет учреждениесенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре кенәз Петр  белән кенәз хатыны Феврония  истәлегенә Бөтенроссия Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көненә багышланган дәрес үткәрделәр. Дәрестә балигъ булмаган социаль хезмәтләр алучылар катнашты.