июль, 2018 ел
җомга

Кадерле дуслар! Бер конкурска йомгак ясап, аның артыннан ук яңасының старт алуы турында шатланып хәбәр итәбез һәм Алексеевск бистәсенең Некрасов урамында төзелә торган универсаль спорт комплексына иң яхшы исем бирүгә конкурс оештырып җибәрәбез.

Клуб эшен үстерүдә күпьеллык нәтиҗәле эшчәнлеге өчен һәм 55 яше тулу уңаеннан Урманасты Шунталысы  авыл мәдәният йорты директоры Вәлиева Земфира Ислам кызы Рәхмәт хаты белән бүләкләнде.

“Заря” газетасының җомга саны укучыларга киләсе атнада гына киләчәк.

Дүшәмбе көнне  сәгать 10 да Алексеевск балалар сәнгать мәктәбендә Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районы җирләреннән файдалану  һәм  җирлекне төзү кагыйдәләренә үзгәрешләр кертү буенча халык алдында тыңлаулар булачак.

4 июльдән  9 ына кадәр ТР Алексеевск районының  Биләр тыюлыгы территориясендә талантлы балалар һәм яшьләр өчен "Сәләт" форумының  өченче сменасы  узачак, дип хәбәр итә  ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгының матбугат үзәге.

Яңа уку елына  Татарстан укытучылары 17 меңнән артык  ноутбок алачаклар.

Куркыныч метеорологик күренешләр фаразланмый

Сишәмбе көнне, 10 июльдә, Алексеевск районы җитәкчесе Сергей Демидов гражданнарны авылларга барып кабул итәчәк.

Кадерле дуслар! Алексеевск муниципаль районы логотибы өчен тавыш бирү төгәлләнде.

“Үсеш ноктасы”  автономияле коммерциянеке булмаган оешма “Инициативалар картасы” проектын гамәлгә ашыра, ул Татарстан Республикасында хәйриячелекне һәм халыкның актив гражданлык позициясен популярлаштыруга юнәлдерелгән.