май, 2018 ел
җомга

Аналитик һәм  фаразлау мәгълүматы “Татарстан Республикасының  гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе” федераль дәүләт бюджет учреждениесе, Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы,  кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча Татарстан Республикасындагы Федераль хезмәт идарәсе,  Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министрлыгы, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе, Татарстан Республикасы транспорт һәм юл хуҗалыгы министрлыгыннан килгән мәгълүматлар нигезендә төзелде.

Пәнҗешәмбе көнне,17 майда, Казаннан диабетологлар килде, алар шикәр чире белән авыручы кешеләрне кабул иттеләр һәм әлеге чирнең авыр нәтиҗәләрен ничек булдырмау турында лекция укыдылар.

16 майда “Кайгырту” приютында  психолог Н.Е.Конова өлкән яшьтәге балалар белән  “ЮК” дип ничек  әйтергә” темасына тренинг булып узды

2018 елның 18 маенда иртәнге 9 дан кичке 5 кә кадәр хәрби хезмәткә чакырганда гражданнарны яклау һәм аларның хокукларын үтәү максатында халык өчен телефон “кайнар линия”се ачылачак.

Хәзерге вакытта электрдан башка яшәү мөмкин түгел. Электр кеше гомере өчен куркыныч булса да, ул бөтен җирдә: өйдә дә, эштә дә, урамда да, мәктәптә дә безнең әйләнәбездә.

Татарстан Республикасы яшь закон чыгаручылар форумы 2018 елның 30 маенда булачак.  Форум Татарстан Республикасы Дәүләт Советы каршындагы Иҗтимагый яшьләр палатасы тарафыннан Татарстан Республикасы Дәүләт Советы, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы ярдәмендә  республика яшьләрен закон чыгару эшчәнлегенә киң тарту максатында оештырыла.