май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бу хакта Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Альберт Хәйретдинов пенсия фонды, миграция хезмәте һәм эре банклар вәкилләре белән үткәрелгән киңәшмәдә игълан итте. Чара “Электрон теркәү” сервисыннан файдаланганда килеп туа торган проблемалы мәсьәләләрне тикшерүгә багышланган иде.

Т атарстан Республикасы буенча

Ел саен 20 майда Бөтендөнья СПИДтан үлүчеләрне искә алу көненә багышланган,  ВИЧ-инфекцияне булдырмауга юнәлдерелгән чаралар үткәрелә. Безнең районда бу мәсьәлә буенча эшләрнең ничек баруы турында “Алексеевск үзәк район хастаханәсе” дәүләт автономияле сәламәтлек саклау учреждениесенең баш табибы урынбасары Айдар Галиев  белән сөйләштек.

Алексеевск чиркәү округында яшь чаң кагучылар фестивале күптән түгел генә булып узды.

Якшәмбе көнне,  20 майда, хезмәт ветераны, Түбән Тигәнәле авылы кешесе Бибинара Шәмсевәли кызы Сөниева 95 яшьлек юбилеен билгеләп үтәчәк

“Челтәр компаниясе” ААҖ кипкән үләнне һәм саламны яндырырга, электр линияләрен саклау зонасында учак ягарга, янгын чыгарырга сәләтле башка гамәлләр кылырга ярамау турында исегезгә төшерә.

Федераль салым хезмәтенең  Алексеевск бүлекчәсендә башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Татьяна Сергеева  катнашында акча белән исәп-хисап ясаганда һәм (яки) түләүнең электрон чараларын файдаланганда контроль-касса техникасын (ККТ) куллану мәсьәләсе буенча эшлекле очрашу булып узды.

26 июньдә Татарстан Республикасында бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Гүзәл Удачина балаларның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклау мәсьәләләре буенча кабул итәчәк.