май, 2018 ел
чәршәмбе

Кичә, 2018 елның 16 маенда, төнлә һәм 17 маенда көндез Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшен, кыска вакытлы җил секундына 15-20 метрга кадәр көчәя

2018  елда урман хуҗалыгы Федераль агентлыгы дистанцион мониторингының мәгълүмат системасы мәгълүматы буенча Татарстан Республикасында 380 табигый янгын учагы теркәлгән, бу узган елның шул ук чорындагыдан ике тапкыр күбрәк.

Террорга каршы комиссия утырышында зур игътибар мәктәпкәчә яшьтәге балалар учреждениеләренә һәм Җиңү көнен, кыңгырау чыңы фестивален, Сабантуй бәйрәмнәрен һәм башка чараларны куркынычсыз бәйрәм итүне тәэмин итүгә зур игътибар бирелде.

27 апрельдә кунакларны 1921 елда туган Елизавета Петровна Баркевич каршылады. 1942 нең мартында ул Мәскәү оборонасына китә, зенитчы булып хезмәт итә.

Алексеевск үзәк район хастаханәсе администрациясе Биләр һәм Биләр төбәге кешеләренең исләренә төшерә: ашыгыч ярдәм күрсәтү кабинетында тәүлек әйләнәсе кәрәзле телефон эшли (8-939-311-51-03), ул кизү торучы фельдшерда, бу номерны үзегезгә язып куярга киңәш итәбез.

2 июньдә “Алексеевск чаң тавышлары”  кыңгырау чыңының XVI фестивале узачак.

Очрашу кысаларында район үзәге мәктәбендә ачык дәрес һәм кешеләр белән очрашу планлаштырыла.
Монополиягә каршы орган белгечләренең килүе кысаларында үткәрелә торган чаралар иртәнге 9 да башланачак – бу вакытка гражданнар кабул ителәчәк, ул  “Бердәм Россия” партиясенең җирле бүлекчәсендә узачак.

15  майдан 16 сына каршы төндә мөселманнарның изге Рамазан ае уразасы башланды

Хәбибуллин Галим Габделхәй улы Биләр авыл җирлеге башлыгы итеп билгеләнде