апрель, 2018 ел
сишәмбе

2018 елның 31 мартыннан 1 апреленә кадәр Казанда 2006 елгы һәм аннан яшьрәкләр арасында “Татарстан Республикасы өметләре” өстәл теннисы буенча турнир булып узды.

29 марттан 1 апрельгә кадәр Карачай-Черкес Республикасында 1998-2000 елгы яшүсмерләр арасында билбау көрәше буенча Россия беренчелеге булып узды.

Кыш бездән китәргә теләмәсә дә, яз үз хокукларына керә. Ул килү белән барыбыз да кышкы йокыдан уянабыз һәм үзебезнең дача кишәрлекләребезне карарга-тикшерергә ашыгабыз. Ләкин, ни кызганыч, бөтен кеше дә яшелчәләрен тыныч кына үстерә, өйләр төзи һәм яраткан җирендә эшли алмый шул. Ни өченме? Чөнки сезгә законсыз рәвештә күрше территорияне басып алганыгыз өчен шикаять килергә мөмкин яки сез үзегез дача сезонына тулысынча сөенә алмыйсыз, чөнки күршеләрегездән кемдер сезнең кишәрлегегезне алган һәм бәхәсне тыныч кына җайга салырга теләми.

28 мартта район үзәгендә урнашкан “Аляска” сәүдә үзәгендә янгын күркынычсызлыгы кагыйдәләренең үтәлешен планнан тыш тикшерү булды.