апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Район мәдәният йорты сәхнәсендә Татарстанның Алексеевск, Әлки, Спас, Нурлат һәм Балык Бистәсе районнары мәктәпләре укучылары җырларда, биюләрдә, нәфис сүздә, театр һәм кулланма сәнгатьтә үз осталыкларын күрсәтәләр.

Росреестр дәүләт хезмәтләре алуның ачыклыгы һәм үтә күенмәлелеге өчен зур тырышлык куя. Бу максатлар өчен булдырылган сервислар теләсә нинди уңай ысул белән профессиональ консультация алырга яки хезмәттән арадашчыларсыз һәм мошенниклардан башка гына файдаланырга мөмкинлек бирә.

Татарстан Росреестры "ВКонтакте", Facebook и Twitter социаль челтәрләрендә рәсми сәхифәләр алып бара.

Нәкъ менә шул, билгеле бер датага теркәлгән бәядән чыгып, җиргә, шулай ук юридик һәм физик затлар милкенә салым зурлыгы билгеләнә.

2018 елның 31 мартыннан 1 апреленә кадәр Чирмешән муниципаль районында Космонавтика көненә багышланган бокс буенча IV Бөтенроссия ачык турниры булып узды.

- 2002 елгы Алексеевск спортчылары үзләренең яшь категориясендә Арча командасы белән очраштылар.

Юрий Иванович аңа РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, Алексеевск муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе С.А.Демидовтан бүләк җыелмасы һәм котлау открыткасы тапшырды.

2018 елның 27 мартында Бутлеровка авыл җирлеге башлыгы Фирдәүс Хәйретдинова һәм Бутлеровка авыл җирлеге ветераннар Советы рәисе Виталий Калинин тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, Алексеевск районының Юеш Көрнәле авылы кешесе Сираҗиева Галия Гариф кызы 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

2018 елның 27 мартында Алексеевск шәһәр җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе А.А. Харитонов, социаль яклау бүлеге начальнигы Е.А.Хәмзина һәм халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өйләргә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлеге мөдире Л.Л.Белова Алексеевск районының Левашево авылы кешесе Леонтьева Таисия Александровнаны 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

2018 елның 25 мартында Майна авыл җирлеге башлыгы Рәмис Гафиятуллин тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, Алексеевск районының Чуаш Майнасы кешесе Тарасова Зоя Степановнаны 90 яшьлек юбилее белән котлады.