гыйнвар, 2018 ел
җомга

2018 елның 16 гыйнварында кичке 6 дан 17 гыйнварында кичке 6 га кадәр метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында консультация-кисәтү

2018  елның 1 гыйнварында Зур Тигәнәле авылы башлыгы Салават Җәүдәт улы  Әхмәтҗанов Бөек Ватан сугышы ветеранының  тол хатыны,  тыл хезмәтчәне,   Алексеевск районының Зур Тигәнәле авылында яшәүче  Әхмәтшина Галия Харискызын  90 яшьлеге белән котлады һәм аңа  РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К. Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырды.

Алексеевск районының парклары һәм скверлары Яңа ел каникулларында кешеләр белән тулып торды. Алексеевскилылар актив ялга һәрчак өстенлек бирделәр.

2018 елның 10 гыйнварында башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Н.Чурин,социаль яклау бүлеге начальнигы вазыйфаларын башкаручы М.Солдатова һәм ветераннарның район советы рәисе Е.Макарихина хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, күп балалы ана,  Алексеевск бистәсе кешесе Бариева Гөлсем Вилдан кызын 90 яшьлеге белән котладылар һәм аңа  РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К. Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырдылар.