ноябрь, 2017 ел
җомга

19 ноябрьдә Алексеевск районының барлык авыл җирлекләрендә үзара салымны кертү һәм гражданнарның үзара салым акчаларыннан файдалану мәсьәләләре буенча референдум булачак.

“Татарстан Республикасының атказанган төзүчесе” дигән мактаулы исем Дмитрий Викторович Баковка һәм Николай Михайлович Белоусовка бирелде.

Сишәмбе көнне Алексевск районына Венгриянең Татарстандагы консулы Адам Штифтер  һәм консул Ласло Дароци килде. Кунакның безгә килүенең төп максаты Зур Тигәнәледә борынгы венгрларның каберләренә бару иде.

2017 елның 15 ноябрендә район ветераннар советы рәисе Елена Макарихина, Сахаровка авыл җирлеге башлыгы Людмила Шаброва һәм халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге мөдире  Лариса Белова тыл хезмәтчәне, күп балалы ана, районыбызның Речное авылы кешесе Балова Анастасия Алексеевнаны  90 яшьлек юбилее белән котладылар һәм аңа РФ Президенты В.В.Путиннан котлау открыткасы, район башлыгы В.К.Козонковтан бүләк җыелмасы, азык-төлек пакеты һәм котлау открыткасы тапшырдылар.