июль, 2017 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 30.12.2015, 1493 санлы карары һәм 29.12.2014,2403-р санлы боерыгы нигезендә Яшьләр эшләре буенча федераль агентлык  “Россия балаларны һәм яшьләрне гражданлык һәм ватанпәрвәрлек рухында тәрбияләү үзәге” Федераль дәүләт бюджет учреждениесе белән берлектә 2017 елның июненнән ноябренә кадәр яшь язучылар өчен әһәмиятле вакыйга булып торучы "Рус рифмалары" әдәби-патриотик фестиваль үткәрәчәк. Фестивальдә катнашуга гаризаларны alexodms@yandex.ru электронпочтасына  җибәрүегезне сорыйбыз.

ТР Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгы предприятиеләр һәм оешмаларның яшь белгечләре арасында “Һөнәре буенча иң яхшы” исеменә республика һөнәри осталык конкурсы үткәрә.

17 июльдә кич белән, төнлә, 18 июльдә көндез һәм кич белән Алексеевск районы   территориясендә урыны белән