июль, 2017 ел
сишәмбе

11 июльдә сәгать 10 да район Советының утырышлар залында өченче чакырылыш Алексеевск муниципаль районы Советының унбишенче утырышы булачак.

2017 елның 15 июненнән 18 ноябренә кадәр эшләүче яшьләрнең ел саен “Безнең заман” бишенче ачык республика телевизион иҗат фестивале үткәрелә. Ул ЯрЧаллы, Түбән Кама, Әлмәт, Казан шәһәрләрендә дүрт зона сайлап алу этабын үз эченә ала. Суперфинал һәм гала-концерт Казанда булачак.

7 июльдә Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне бәйрәме алдыннан социаль яклау һәм “Красный Восток” мәдәният йорты хезмәткәрләре приютта тәрбияләнүчеләр өчен мавыктыргыч программа әзерләделәр.

“Барысы да  мәхәббәттән башлана!”. Гаилә шул нәрсә ул, аны табуы бик авыр, ә югалтуы куркыныч. Гаилә ул  –кеше тормышында иң әһәмиятле нәрсә. Гаилә һәрвакыт синең белән була торган нәрсә ул. Гаилә ул – бәхет һәм өйдә мәхәббәт.